Turnaj Orla župy sv. Zdislavy ve stolním tenise družstev - Kvalifikace ústředního turnaje Orla pro župu Brynychovu, Pospíšilovu, sv. Zdislavy a Trochtovu Lomnice nad Popelkou 8.10.2005: Zpráva o akci:

V orlovně v Lomnici nad Popelkou se v sobotu 8.10.2005 odehrál turnaj Orla župy sv. Zdislavy ve stolním tenise družstev, který byl zároveň kvalifikačním turnajem ústředního turnaje Orla pro polovinu Čech. Účastníků se nesjelo mnoho: kategorii mužů 3 3členná družstva, v kategorii žáků 2, v kategorii žen 1; kategorie dorostenců byla z důvodu jediného přihlášeného družstva zrušena (přihlášení hráli za družstvo mužů), v kategoriích žákyň a dorostenek se nikdo nepřihlásil. Kromě družstva mužů z Orla jednoty Praha 4 – Nusle všichni z nejbližšího, desetikilometrového okolí místa konání. Kategorie žáků a žen byla spojena do společné herní skupiny, druhou rovněž trojčlennou herní skupinou tvořili muži. V každé herní skupině hrálo každé družstvo s každým na 10 zápasů na 3 vítězné sady z 5, a tak o co méně bylo účastníků, o to více a lépe si přijedší zahráli. V kategorii mužů si pohár odvezlo a právo na postup do finálového turnaje v Polné získalo družstvo Orla jednoty Semil, ale jistě i hráči Orla jednoty Loukov u Semil mohou být hrdi na 2. místo z poloviny Čech, a Pražané na 3. Ve skupině druhé pak pohár patřil žákům Orla jednoty Loukov, za nimi následovali žáci a pak ženy Orla jednoty Semily. Zatímco ženy mají finálový turnaj jistý i bez kvalifikace, v kategorii žáků a dorostenců příslušná polovina Čech vzhledem ke stanoveným podmínkám k postupu i s ohledem na všestrannou náročnost účasti na turnaji na nejzažším konci Čech bude pravděpodobně bez zástupce.