Soutěž Orla župy sv. Zdislavy v lehké atletice nejen pro děti a mládež Semily 4.10.2014

V sobotu 4.10. proběhly na hřišti Gymnázia v Semilech závody v lehké atletice.Vzhledem k zároveň probíhajícímu Pochodu maturantů nebyla velká účast.O co méně nás bylo,o to lepší byla atmosféra.Soutěžilo se v skoku dalekém,běhu na 60 a 200m,děti házely kriketovým míčkem a dospělí měli místo toho vrh koulí.V kategorii mužů se nakonec na přání závodníků přidal ještě běh na 1 km.Akce se zúčastnili zástupci orelských jednot Semily a Turnov a téměř polovinu tvořili nečlenové.Nejpočetnější byla kategorie mužů,kde první místo obsadil Standa Drahný ml.,druhé místo David Tichý z Orla Semily a třetí místo Standa Drahný st., 4. Vít Jůza z Orla jednoty Turnov a 5. Leoš Martínek (účast v jediné disciplíně). V ženách byly jen 2 členky Orla Semily,takže první místo získala Růžena Tichá a druhé Bohdana Tichá.Ve starších žákyních zvítězila jediná účastnice Bohdanka Tichá z Orla Semily a podobně v mladších žákyních Jana Martínková.Všichni účastníci obdrželi diplom,na prvních třech místech navíc věcné ceny a na prvních místech ještě pohár.

Zprávu napsala Bohdana Tichá, upravil Vít Jůza.